Vaše otázky radi zodpovieme: 

Telefón: (+421) 0903 040 562 [Prosím kontaktujte nás prevažne v popoludňajších hodinách.]
Sklad-reklamácie: 0948 30 30 34
Zákaznícka linka: 0948 44 88 63
Záznamník 24 hod: 0650 40 1234
FAX 24 hod : (+421) 0650 406 789 (+421650406789)
0650 bezplatné číslo v sieti spoločnosti Slovak Telekom, a.s.. VOIP.

Návrh EZS, intštalácia káblových trás, zaškolenie, odovzdanie dokumentácieNávrh EZS, intštalácia káblových trás, zaškolenie, odovzdanie dokumentácie

Návrh EZS, intštalácia káblových trás, zaškolenie, odovzdanie dokumentácie

Nie je ešte ohodnotené PDFTlačiťEmail
Array
Predajná cena60,00 €
Predajná cena bez DPH50,00 €
  • Popis
  • Recenzie
Návrh EZS, intštalácia káblových trás, zaškolenie, odovzdanie dokumentácie

Návrh EZS, intštalácia káblových trás a komponentov, zaškolenie, odovzdanie dokumentácie, V cene inštalácie je aj dvojrocný zárucný servis u zákaznika

Najrozšírenejšie omyly o EZS.

Alarm má komplikované ovládanie.
Je to jeden z veľmi rozšírených omylov, pritom výber hotovosti z bankomatu je oveľa komplikovanejší ako zapnutie alebo vypnutie alarmu.
V prípade bezporuchovej prevádzky je systém ovládaný cez klávesnicu iba stlačením 4-cifernej alebo 6-cifernej kombinácie číslic (kód). Pre každého člena rodiny alebo zamestnanca je možné priradiť osobitný kód, ktorý slúži na identifikáciu, kto systém zapol alebo vypol a ku každému kódu je možné priradiť, aké prípadné ďalšie funkcie s ním možno v systéme vykonať.
V prípade, ak aj tento spôsob môže robiť problémy (malé deti, starší ľudia), je systém možné ovládať pomocou magnetickej karty alebo čipu, ktorý je vyhotovený ako prívesok na kľúče priložením ku klávesnici systému alebo čítačke magnetických kariet.
Alarm každú chvíľu zbytočne húka.
Táto situácia je bohužiaľ u zle a neodborne nainštalovaného systému EZS pravda. Zabezpečovacie zariadenie je iba technika a k nejakej poruche môže dôjsť vždy, ale od toho máte svoju servisnú firmu, ktorá musí takéto nepríjemnosti odstrániť.
Zabezpečovací systém, ktorý nesprávne funguje a generuje falošné poplachy je proste k ničomu.
Falošné poplachy sa väčšinou generujú z detektorov, preto je potrebné dodržať nasledovné zásady:
- pravidelne odstraňovať pri vypnutom systéme pavučiny spred detektorov (hlavne pohybových)
- pred detektory pohybu neumiestňovať žiadne predmety, tento detektor musí „vidieť“ chránený priestor, inak je nefunkčný (detektory s antimaskingom hlásia v takomto prípade poruchu...)
Alarm zlodeja nechytí
To je pravda, ale:
- ak zlodej zistí, že v objekte je nainštalovaný alarm, nájde si radšej iný objekt na vykradnutie
- ak aj vnikne do objektu, tak pri húkaní vonkajšej a vnútornej sirény opustí rýchlo objekt, pretože nevie, či niekto na túto situáciu zareaguje a minimálne ho identifikuje ako páchateľa
- nevie, či je objekt napojený na pult centrálnej ochrany a v krátkej dobe nepríde bezpečnostná služba, ktorá ho zaistí
- nevie, či je snímaný diskrétnou kamerou a zaznamenávaný niekde na severi mimo objektu
Alarm stojí moc peňazí:
Je to relatívne... Kvalitný systém EZS stojí v jednoduchej variante vrátane montáže cca 1.000,- EUR. Táto varianta tvorí ústredňu EZS s LCD klávesnicou, telefónny komunikátor
(posielanie sms správ na mobil, ovládanie systému cez mobil a internet), vnútornú sirénu, akumulátor pre zálohovanie napájania pri výpadku elektrickej energie, magnetický kontakt na vstupné dvere a 1 pohybový snímač (bezdrôtová varianta systému).
Keď staviate dom cca za 200.000,- EUR, tak táto neveľká investícia vzhľadom na zabezpečenie Vášho bývania nie je veľkou položkou.
Alebo: koľko stál Váš televízor, domáce kino, počítač, prístroje v kuchyni, osobné veci a iné, ktoré si zlodej môže zobrať so sebou? Čo informácie uložené vo Vašom počítači alebo iných záznamových médiách?
Prečo ťahať káble, keď sú bezdrôtové alarmy.
Pretože v bezdrôtových systémoch sú batérie, ktoré je potrebné meniť a káblový prenos poplachu z detektorov je už z fyzikálneho princípu bezpečnejší a spoľahlivejší (neprejavuje sa rušenie, zatienenie signálu prekážkami...).
Bezdrôtový systém je vynikajúce riešenie pre domy a byty, kde sa už býva a kde by bolo komplikované ťahať káble (vyspravené omietky a vymaľované...).
Ale pokiaľ dom staviate alebo rekonštruujete, tak je určite vhodnejšie použiť drôtové prevedenie systému.
Toto prevedenie ani nemusí byť nákladnejšie, pokiaľ si káble natiahnete sami alebo dáte natiahnuť dodávateľovi Vaších elektroinštalácií (samozrejme po konzultácii s dodávateľom systému EZS, ktorý navrhne trasu káblového vedenia a doporučí alebo dodá potrebné káble).

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Prihlásiť sa or vytvoriť konto