Vaše otázky radi zodpovieme: 

Telefón: (+421) 0903 040 562 [Prosím kontaktujte nás prevažne v popoludňajších hodinách.]
Sklad-reklamácie: 0948 30 30 34
Zákaznícka linka: 0948 44 88 63
Záznamník 24 hod: 0650 40 1234
FAX 24 hod : (+421) 0650 406 789 (+421650406789)
0650 bezplatné číslo v sieti spoločnosti Slovak Telekom, a.s.. VOIP.

Nie je nastavený žiaden obrázok

Pohybový senzor PIR

Nie je ešte ohodnotené PDFTlačiťEmail
Array
Predajná cena12,00 €
Predajná cena bez DPH10,00 €
Upozorniť ma
3-5d.gif
  • Popis
  • Recenzie
Detektor pohybu s PIR (z angl. Passive Infrared) senzorom deteguje pohyb osôb

Detektor pohybu s PIR (z angl. Passive Infrared) senzorom deteguje pohyb osôb v priestore a na základe analýzy teplôt v zornom poli vyšle poplašný signál centrálnej jednotke. Iba živé organizmy vyžarujú teplo a preto pohyby neživých predmetov nespustia neželaný poplach. Zmenu pohybu zaznamenáva nastaviteľným časovým rozdielom. Po zapnutí 30 sekundový učiaci mód (learning switch mode) automaticky nastaví citlivosť senzora. Zorné pole je potrebné umiestniť mimo nežiadúcich tepelných zdrojov (luster, krb, kúrenie, klimatizácia). Nechceným narušiteľom sú aj domáce zvieratá. V závislosti od veľkosti zvieraťa je v prípade falošných poplachov lepšie použiť drahší imúnny detektor.

Prvky alarmu, ich komunikácia a Zóny

Rozlišujeme dva spôsoby, akými sa jednotlivé prvky pripájajú k centrálnej jednotke alarmu:
drôtový – profi technológia pripojenia detektorov pomocou káblov, no niektoré súčasné alarmy ju spätne podporujú. Nevýhodou sú káblové rozvody ku všetkým prvkom alarmu.
bezdrôtový – rýchla a čistá inštalácia bez narušenia interiéru
prvky sú napájané vlastnou bežnou alkalickou batériou s výdržou cca 1 rok. Každý prvok disponuje vlastným indikátorom stavu batérie.
prvok sa najprv spáruje s centrálnou jednotkou priradením do konkrétnej zóny
vlnová komunikácia je kódovaná, preto nehrozí nechcená súčinnosť s iným alarmom
Zóna

Je zabezpečovací okruh určitého priestoru (podlažia, vstupnej haly, garáže) pozostávajúci z aspoň jedného detektora. Princíp zonácie je v možnosti separátnej aktivácie/deaktivácie jej detektorov. Určenie zón je voliteľné no v zásade rozlišujeme:
obvodová zóna (perimeter) – ochrana obvodu domu, t.j. všetky dvere a okná pomocou magnetických senzorov proti vniknutiu z vonku, pričom vo vnútri domu sa môžte bežne pohybovať
pohybová zóna (inner zone) – ochrana vnútra domu pomocou snímačov pohybu. Spolu s obvodovou zónou tvorí úplné zabezpečenie podlažia aktivované v čase keď nikto nie je doma alebo v noci keď sa spí na horných podlažiach domu.
pohotovostná zóna (emergency) – zahŕňa 24/7 aktívne detektory požiarneho hlásiča, rozbitia skla, úniku plynu a tlačidla pre rýchle privolanie pomoci. Upozornenie: požiarny hlásič môže omylom detegovať aj pripálenie hrnca alebo vysokú koncentráciu vodnej pary.

Ostatné prvky alarmu, ako napr. bezdrôtové kľúčenky, externá prídavná klávesnica alebo dverový zvonček je potrebné taktiež spárovať do príslušných zón, inak by boli nefunkčné.

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Prihlásiť sa or vytvoriť konto