Vaše otázky radi zodpovieme: 

Telefón: (+421) 0903 040 562 [Prosím kontaktujte nás prevažne v popoludňajších hodinách.]
Sklad-reklamácie: 0948 30 30 34
Zákaznícka linka: 0948 44 88 63
Záznamník 24 hod: 0650 40 1234
FAX 24 hod : (+421) 0650 406 789 (+421650406789)
0650 bezplatné číslo v sieti spoločnosti Slovak Telekom, a.s.. VOIP.

Field-programmable gate ArrayField-programmable gate Array

Field-programmable gate Array

Nie je ešte ohodnotené Výrobca Manufacturer PDFTlačiťEmail
Array
Upozorniť ma
len-na-objednavku.gif
  • Popis
  • Recenzie
Field-programmable gate Array (FPGA) programovatelné hradlové pole, je programovatelný integrovaný obvod navržen tak, aby se dal dodatečně (opakovaně) konfigurovat (programovat).
Field-Programmable gate Array (FPGA) programovateľné gate array, je programovateľný integrovaný obvod navrhnutý tak, aby sa dal dodatočne (opakovane) konfigurovať (programovať). Konfigurácie FPGA je možná pomocou jazyka pre popis hardware (HDL), obdobne ako u aplikácie - špecifický integrovaný obvod (ASIC). Field-Programmable gate Array možno chápať ako "malý počítač" s gigantickým výkonom ktorý sa čo do rýchlosti vyznačuje kapacitou (priepustnosťou, výkonom) vyššia rádovo o 100km až 1000%, v porovnaní s výkonom klasického CPU alebo GPU chipu (procesor a grafická karta) . V neposlednom rade aj vysokú obstarávacou cenou u hotových riešení.
FPGA obsahuje programovateľné logické bloky a hierarchiu rekonfigurovatelných prepojenie, ktoré umožňuje aby bolo všetko prepojené - vo výsledku sa vlastne jedná o jeden čip. Logické bloky môžu byť nastavený na vykonávanie zložitých kombinačných funkcií, alebo ako jednoduchá logická hradla AND a XOR radov. Vo väčšine FPGA, logika blokuje tiež pamäťové prvky, ktoré môžu byť jednoduché flip-flopy alebo viac kompletné bloky pamäte.
Okrem digitálnych funkcií, niektoré FPGA obsahujú aj analógové funkcie. Najčastejším znakom je programovateľná analógová rýchlosť prebehu. Podporu pre FPGA hardvér od PicoComputing nájdete aj v BackTrack 5 CZ.
Mimo akademickú sféru ideálne tiež pre generovanie hash tables pre crack WPA-PSK hesiel alebo pre brute force útoky na heslá ..


A field-programmable gate array (FPGA) is an integrated circuit designed to be configured by the customer or designer after manufacturing—hence "field-programmable". The FPGA configuration is generally specified using a hardware description language (HDL), similar to that used for an application-specific integrated circuit (ASIC) (circuit diagrams were previously used to specify the configuration, as they were for ASICs, but this is increasingly rare). FPGAs can be used to implement any logical function that an ASIC could perform. The ability to update the functionality after shipping, partial re-configuration of the portion of the design[1] and the low non-recurring engineering costs relative to an ASIC design (notwithstanding the generally higher unit cost), offer advantages for many applications.[2]
Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Prihlásiť sa or vytvoriť konto