Filtrovať podľa

Dostupnosť

Dostupnosť

Cena

Cena

  • 0,00 € - 13 800,00 €

Zabezpečovacie systémy MIX

V rámci služieb v oblasti bezpečnosti Vám navrhneme, zhotovíme a zabezpečíme údržbu EZS. Ponúkame predaj, montáž a servis alarm a kamerových systémov pre zabezpečenie priestorov.
Paradox, Hikvision, Xiaomi Mi Smart, Emos, Somfy One+, Ajax StarterKit, Bentech GSM, 

Všetko o Tom Ako Namontovať Alarm
Bezdrôtová technológia ti umožňuje namontovať GSM Alarm prakticky kdekoľvek do domu, bytu, kancelárie, garáže, pivnice, na chatu, stavbu… V niekoľkých krokoch si ukážme, ako na to:

Po rozbalení
Hneď ako obdržíš zásielku, presvedč sa či obsahuje všetko čo má:

hlavný set pozostávajúci z centrálnej jednotky, jej príslušenstva (anténa, adaptér, manuál, batéria) a štandardného množstva detektorov bývajú v jednom balení spolu so sirénou a ovládačmi na kľúčenku

každý ďalší doplnkový detektor býva balený zvlášť spolu s batériou, manuálom a montážnou sadou

Pozor: je dôležité aby si každý prvok dokázal spárovať s centrálnou jednotkou alarmu. Preto si celý alarm odskúšaj ešte pred montážou. Všetky prvky si rozlož na stôl, vlož batérie a aktivuj. Každý prvok prihlás ku základni a presvedč sa, či plní svoju funkciu a spúšťa poplach. Predídeš tak omylu dodávateľa, ak niektorý prvok používa inú frekvenciu/kódovanie na komunikáciu so základňou – je nefunkčný a je potrebné ho vymeniť.

Ako pri každom elektronickom zariadení, aj tu platí, preštuduj si manuál. Rôzne modely majú odlišné ovládanie aj spôsob spárovania, mojim cieľom nie je rozoberať tu každý zvlášť, ale naopak poskytnúť praktické rady k montáži, ktoré v manuáloch nenájdeš.

Odskúšanie na ostro bez montáže
Potom, ako sa oboznámiš s alarmom a jeho prvkami, preštuduješ si návod a naučíš sa ovládať aktiváciu/deaktiváciu a základné nastavenia, urob niekoľko dňovú ostrú skúšku:

bez montáže umiestni a aktivuj detektor pohybu v miestnosti (na stolík, botník, opretím o parapetu) tam, kde býva pohyb – napr. vo vstupnej hale. Namier ho tak aby ako-tak zachytával pohyby v miestnosti a bezdrôtovo komunikoval s centrálnou jednotkou.

vlož SIM kartu a zapoj centrálnu jednotku spolu so sirénou taktiež bez montáže

priprav si kód a diaľkový ovládač na kľúčenke tak, aby si ich mal k dispozícii na aktiváciu/deaktiváciu alarmu vždy, keď budeš opúšťať alebo prichádzať do domu

nastav telefónne čísla, na ktoré sa budú odosielať SMS a hovory pri spustení poplachu

Takto si pár dní alarm otestuj, či si spokojný s funkcionalitou, či sa nespúšťajú falošné poplachy, či aj ostatní obyvatelia domu budú schopní naučiť sa s alarmom zaobchádzať a dohodnúť sa na pravidlách. Pamätaj, že deaktivovaný alarm je po opustení domu k ničomu!

Ak počas tejto skúšobnej prevádzky zistíš, že alarm nevyhovuje tvojim potrebám, alebo natrafíš na inú skutočnosť kvôli ktorej alarm nevyužiješ, môžeš ho bez opotrebení poslať späť a predávajúci ti vráti peniaze. Po ďalšom kroku, t.j. rozmiestnení detektorov a montáže, sa už uplatňuje iba záruka na výrobok a jeho súčasti.

Rozmiestnenie detektorov
Počet detektorov závisí od štruktúry objektu (stavby domu, počtu podlaží, počtu izieb…) a keďže ty sám najlepšie poznáš svoj dom, vieš aké časti je treba zabezpečiť. Stačí dodržať niekoľko zásad pri umiestnení prvkov alarmu a detektory ti spoľahlivo zareagujú na každý neželaný pohyb v dome. Sústreď sa na tieto:

Na vchodové dvere a vedľajšie nepresklené vchody umiestňuj magnetické spínacie detektory. Väčšinou bývajú násilne vypáčené, na čo spínací senzor spoľahlivo zareaguje, teda zorné pole pohybového senzora nemusí tak nutne zasahovať do ich blízkosti.

Okná sa dajú rozbiť a preto je magnetický senzor neúčinný, podstatné teda je aby niektorý pohybový senzor po vniknutí do interiéru zareagoval. Preto jeho zorné pole musí zasahovať do všetkých oblastí prístupných ihneď po vniknutí do domu.

Nie je nevyhnutné aby jeden senzor dohliadal na druhý, je však nevyhnutné aby niektorý senzor dohliadal na centrálnu jednotku. Akékoľvek priblíženie k základni teda musí spustiť poplach! Nezabúdaj tiež, že každá centrálna jednotka potrebuje elektrické napájanie, ktoré je dobré tiež chrániť proti neželanému odpojeniu.

Detekcia pohybového senzoru PIR je závislá od rozdielu snímaných teplôt, preto je neúčinná za prekážkami ako napr. sklenené predely, závesy, záclony a pod. Je potrebné tiež vyhýbať sa zásahu zorného poľa do oblastí priamych tepelných zdrojov kúrenia (hlavne krby a pece), priameho dopadu slnečného svetla a klimatizácie.

Nesústreďuj sa na úplné pokrytie každého priestoru. Sprav si náčrt podlažia a sústreď sa na zóny, v ktorých pohyb je nevyhnutný na premiestňovanie sa. Už aj 40% pokrytie môže úplne zabezpečiť akýkoľvek spôsob vniknutia do domu.

Častokrát zistíš že na úplne zabezpečenie podlažia si vystačíš už s jediným detektorom pohybu a magnetickým senzorom!

Kde nemusíš umiestňovať senzory?
do priestorov bez prístupu z exteriéru (wc, kúpeľne, kotolne, špajzy, komory)

do priestorov bez cenností s možným vniknutím zvonku (napr. wc/kúpeľňa s oknom), cez ktoré páchateľ musí prejsť ak sa chce dostať do interiéru pokrytým pohybovým senzorom

na chodby do ktorých zasahujú zorné polia senzorov z izieb

Viac podlažný dom a terasy, garáže nevyhnutné senzory na vrchných podlažiach sú iba v tých prípadoch, keď existuje možnosť vniknutia do interiéru zo striešky, balkóna, terasy a pod., na ktoré sa dá vyliezť po vonkajšej fasáde domu. To isté platí o panelákoch, napr. prestup z vedľajšieho cudzieho balkóna, vyšplhanie po hromozvode a pod.

Ak už páchateľ vnikne do niektorej z izieb, je pravdepodobné, že si prehliadne aj zvyšok domu, to však nemusí platiť v prípade garáží a izieb s prístupom na terasu, preto by mali byť zabezpečené. Garáž bez okien si vystačí aj s magnetickým senzorom na bráne.

Ak sa rozhodneš nepokrývať vrchné podlažia domu, nezabudni dobre pokryť tu prízemnú časť, kde začína schodisko

Zabezpečovacie systémy MIX

Zabezpečovacie systémy MIX

Aktívne filtre

ALARM ABCA-406 NA BICYKEL ALEBO SKÚTER S OTRASOVÝM ČIDLOM A SIRÉNOU

Alarm na bicykel, skúter s otrasovým čidlom a 120dB sirénou

Zabezpečte svoj bicykel, motorku, kočík alebo osobné cennosti pomocou bezdrôtového alarmu, ktorý dokáže odradiť každého zlodeja sirénou o sile 120 decibelov Veľmi jednoduché použitie spolu s výnimočnou cenou robia z tohto výrobku ideálny doplnok pre zabezpečenie. 

15,00 €
Rýchly náhľad

GSM alarm 3G, WIFI, detektory 433MHz/1610 bezpečnostný poplachový systém HAMB

Profesionálny alarm DIGOO DG-HAMB 2/3G a WIFI a 433MHZ DIY/1610 Inteligentný domáci bezpečnostný zabezpečovací systém s možnosťou ovládania na dotykovom 4,3“ plnofarebnom display APP Powered by Tuya

178,80 €
Rýchly náhľad

Bezdrôtový bezpečnostný alarm X99/253 vibračný vhodný pre motocykel, bicykel vrátane diaľkového ovládania

Vibračne spustený alarm vhodný pre bicykle, motocykle, dvere alebo okná 7-stupňová nastaviteľná citlivosť z jemných dotykov na tlačenie alebo úder Účinne odrádza zlodejov prostredníctvom hlasného alarmu 113 dB

30,00 €
Rýchly náhľad

PRENOSNÝ ALARM NA BATÉRIE, len položíte a chránite.

Dohodnite si obhliadku objektu na základe ktorej Vám vystavíme ponuku (aj na viac systémov). Dostanete množstvo dôležitých informácii ktoré Vám pomôžu sa rozhodnúť aké riešenie zabezpečenia je pre Vás najvýhodnejšie. Obhliadka Vás k ničomu nezaväzuje a je bezplatná. 

999,00 €
Rýchly náhľad

ALARM NA BICYKEL, CYKLOALARM, ALEBO MOTORKU

Alarm na bicykel e/123, alarm pre cyklistov, cykloalarm, alarm na motorku a všetky prenosné veci.
Jednoduchý alarm na bicykel, motorku a všeobecne všetky prenosné veci. Alarm sa pripevní napríklad na rám bicykla a po otočení kľúča sa aktivuje za 15s.
Reaguje na pohyb, takže ako náhle sa bicykel pohne, začne hulákať siréna. Vypne sa opäť kľúčom.

31,00 €
Rýchly náhľad

LRAD VYSOKO VÝKONNÝ ULTRAZVUKOVÝ SYSTÉM MODEL TS45101

Long Range Acoustic Device LRAD

Ultrazvukový systém High-Powered je 16 X - prevodník zariadenie produkujúce a vyžarujú silný, vysoko smerové ultrazvukové (teda takmer bezhlučný) akustické pole schopné spôsobiť nevoľnosť, dezorientácia, nevoľnosť a iné nežiaduce príznaky.

13 800,00 €
Rýchly náhľad

LRAD 500X-RATM Long Range Acoustic Device

Full Military Sustainment Program Support Domestic & International Relief Assistance Meets Stringent U.S. Navy/U.S. Army Requirements Tested & Approved by ARDEC/Aberdeen Test Centers GSA Approved Maximum Continuous Output 149dB SPL @ 1 meter, A-weighted Sound Projection +/-15° at 1 kHz/-3dB Communications Range Highly intelligible speech transmissions over 2000 meters MIL-STD-810G Hot/cold operating, hot/cold storage, blowing

0,00 €
Rýchly náhľad

MODRÝ STROBOSKOP DO AUTA

Auto stroboskop stmobe light 12V, Modrý stroboskop do auta, Auto stroboskop stmobe light 12V. Vhodné na umiestnenie na zadné sklo.

18,00 €
Rýchly náhľad

STRÁŽIČ VZDIALENOSTI DIEŤAŤA, ALEBO RÔZNYCH PREDMETOV ( BICYKLA,

Už sa Vám niekedy stratilo dieťa alebo pes ? Už Vám niekedy ukradli bicykel?

So strážičom vzdialenosti sa už nemusíte báť. Zariadenie má nastaviteľnú vzdialenosť sledovania.

22,00 €
Rýchly náhľad

STRÁŽIČ PRIBLÍŽENIA PRE DETI, MAČKY ALEBO ...

Bojíte sa, že Vaše dieťa spadne na záhrade do studne? Priblíži sa k nejakému nebezpečnému predmetu a ublíži si? Vylezie na strom a spadne? Nemusíte sa už báť! Jednoducho vedľa nebezpečného miesta položte tento pristroj a on Vás pískaním sirény upozorni, že sa vaše dieťa priblížilo k miestu, ktoré je pre neho nebezpečné.

35,00 €
Rýchly náhľad

STOP Vandalismu: Mosquito MK4 / 6 PIR s Multi-Age Anti-loitering mk4 , 17,4kHz

pravidelne motajú skupiny tínedžerov okolo Vášho majetku, spôsobujú škody, odstrašujú zákazníkov, potom zariadenie Mosquito MK4 ver 6 pir je najefektívnejší spôsob ako zastaviť tento problém bez konfrontácií! Účinok zariadenia naberá na efekte do 5- 10 min. Mosquito nie je zbraň, nie je násilné a nerobí žiadne zranenia.

550,00 €
Rýchly náhľad

Inteligentný snímač hladiny nádrže Wired Smart LC2101/1536

Ultrazvukový snímač hladiny tekutín s LCD displejom pre presné zobrazenie výšky hladiny vody, odpadové vody, kaly aj sypkých materiálov. 

199,00 €
Rýchly náhľad

Ultrazvukový snímač hladiny pre betónové a plastové žumpy, VIP meranie hladiny kvapaliny

Merač hladiny kvapalín umožňuje bezkontaktné ultrazvukové meranie hladiny so samostatným digitálnym displejom. Tento hladinomer určený pre splachovacie nádrže ( meranie hĺbky žumpy ) a zásobníky dažďovej vody je možné nainštalovať v priebehu niekoľkých minút - TEK-603 Eco Water Monitor

197,00 €
Rýchly náhľad

Profi merač hladiny kvapaliny a sypkých materiálov 1538/4~20mA, 2 x relé

Merač hladiny kvapaliny a sypkých materiálov až do hĺbky 5m určený do sýpok alebo aj betónových žúmp,  žumpy samonosné, odolné sklolaminátové žumpy na odpadovú vodu do 5m, plastové žumpy ale ja na ďalšie kvapaliny.

354,00 €
Rýchly náhľad

LED zobrazovač pre ľubovoľné využitie 4-20 mA automatický digitálny LED displej

Zariadenie obsahuje aj 4 relé ktoré reagujú na nastavenia min a max hodnôt.  Napájanie AC230V cez sieť. IN adaptér. Automatický digitálny displej Indikátor hladiny kvapaliny v nádrži - regulátor hladiny vody. 

114,00 €
Rýchly náhľad

Bezdrôtové RF diaľkové ovládanie Spínač Reléový ovládač pre DC 3,7V 5V 9V 12V Pre LED svetelný pásik, či spotrebič

Ide o prijímač s samčím a samičím káblom, ktorý je možné priamo pripojiť k zástrčke napájacieho zdroja a zásuvke zariadenia, čím sa eliminujú problémy s kabelážou. 

21,60 €
Rýchly náhľad