Flipper Zero a podobné zariadenia, údajne slúžia ku krádežiam áut ?
search
  • Flipper Zero a podobné zariadenia, údajne slúžia ku krádežiam áut ?

Flipper Zero a podobné zariadenia, údajne slúžia ku krádežiam áut ?


Flipper Zero je nástroj vybavený vysielačom pre množstvo rôznych bezdrôtových pásiem. Zvláda komunikovať cez Bluetooth, NFC, infraport a vysielať či prijímať signály na kmitočtoch pod 1 GHz, ktoré používa rad bezdrôtových zariadení.

5 položiek
 

Bezpečný nákup

 

Rýchle doručenie

 

Bezproblémové vrátenie tovaru

264,00 €
S DPH
množ.

Elektronické zariadenie Flipper Zero a podobný hardvér sa zrejme nebude smieť predávať v Kanade.
Tamojšia vláda oznámila, že pripravuje zákaz predaja týchto zariadení, pretože podľa nej slúži ku krádežiam automobilov.

Flipper Zero je nástroj vybavený vysielačom pre množstvo rôznych bezdrôtových pásiem. Zvláda komunikovať cez Bluetooth, NFC, infraport a vysielať či prijímať signály na kmitočtoch pod 1 GHz, ktoré používa rad bezdrôtových zariadení. Podľa výrobcu je určený fanúšikom elektroniky a ľuďom vykonávajúcim penetračné testy bezdrôtových sietí.

S upraveným firmvérom, ktorý vytvára aktívna komunita, dokáže využívať rôzne zraniteľnosti v Bluetooth a ďalších protokoloch. Vie tak treba zblázniť smartfóny, popliesť vyvolávací systém na úrade, klimatizácie, televízie a ďalšiu elektroniku.

Podrobnejšie info o možnostiach zariadenia nájdete na webe : Alibeba.sk - Flipper Zero je prenosné multifunkčné náradie v tele pripomínajúcom hračku - Flipper Zero.

Kompletný popis zariadenia Flipper Zero -vidˇwww.alibaba.sk  

Podľa kanadskej vlády zariadenie využívajú aj zlodeji automobilov, ktorí jeho pomocou dokážu nabúrať bezdrôtovú komunikáciu bezkontaktných kľúčov.
Podľa vyjadrenia COO firmy Alexa Kugina pre server Gizmodo sa Flipper Zero nedá ku krádeži auta použiť, zvlášť pokiaľ ide o vozidlo vyrobené neskôr ako v 90. rokoch.
Modernejšie autokľúče využívajú metódu rolling code, ktorá má útokom prostredníctvom prostého skopírovania komunikácie zabrániť.

5 Položky

Špecifické referencie

Recenzia

15 iný produkt