• Vypredané
GPS L1
  • GPS L1

Simulátor GPS GPS/Galileo/SBAS/QZSS, GLONASS, or Beidou

4 920,00 €
S DPH
4100 EUR bez DPH

K dispozícii pre GPS L1, GLONASS L1, Galileo E1, Beidou B1, QZSS a SBAS , Malé, robustné, eloxovaný hliník konštrukcia plne samostatná  Kompaktný, ľahký a prenosný Jednoduché použitie jedného záznamu dotykové , Jednotlivé alebo duálnou kanály 

 

Bezpečný nákup

 

Rýchle doručenie

 

Bezproblémové vrátenie tovaru

Otázka
1

GPS simulácia, GPS Simulator, GPS Signal Generator

Najdostupnejšie, prenosné a univerzálne multi-GPS globálny satelitný navigačný Simulator na trhu. 

Ak predávate, testovania alebo vývoja produktov obsahujúce satelitná navigácia čipovej sady, potom zistíte, Labs 3 je vaša práca jednoduchšia, rýchlejšia a nákladovo efektívnejšie. 

Dôkaze si GPS cestu nie len zapamätať, ale neskôr aj prehrať do GPS, alebo po úprave aj do okolia GPS prijímačov ?  

Cena tu uvedená je bez príslušenstva – antén, kabeláže a softvérovej podpory. ( Vrátane cca 6800,-€) 

vlastnosti
K dispozícii pre GPS L1, GLONASS L1, 

Galileo E1, Beidou B1, QZSS a SBAS 

Malé, robustné, eloxovaný hliník konštrukcia 

plne samostatná 

Kompaktný, ľahký a prenosný 

Jednoduché použitie jedného záznamu dotykové 

Jednotlivé alebo duálnou kanály 

Životnosť batérie až 2 hodiny

LabSat GPS a GNSS simulátor

LabSat od spoločnosti Racelogic je cenovo dostupný GPS simulátor (voliteľne s GLONASS a BeiDou), ktorý ponúka možnosť záznamu a prehrávania reálnych GPS RF dát, vďaka ktorým možno testovať všetky GPS zariadenia s reálnymi satelitnými signálmi vo svojej kancelárii. 

Ak predávate, vyvíjate alebo testujete produkty využívajúce jednoduché GPS alebo GNSS prijímače, vrátane GLONASS, Galileo alebo BeiDou, bude vaša práca jednoduchšia a efektívnejšia. 

LabSat digitalizuje GPS signál a zaznamenáva ho pomocou rýchleho USB rozhrania na PC, kde sa ukladá a neskôr je možné ho prehrať pomocou rovnakého zariadenia. 

Simulátory LabSat sú populárne najmä v automobilovom priemysle, pretože umožňujú okrem GPS signálu zaznamenať a prehrať i iné formy signálov - digitálne, sériové, CAN data. Táto vlastnosť zariadenia LabSat umožňuje testovanie komplexných a integrovaných produktov, ktorých správna činnosť závisí na signáloch ďalších snímačov - napr. gyroskopov alebo čítačiek otáčok. 

Ktosi neznámy sa na autosalóne v Ženeve postaral o malý škandál. Navigačné systémy väčšiny vystavených áut ukazovali totiž iný čas aj polohu. A nebola to náhoda. Dokazuje to potenciálnu zraniteľnosť budúcich autonómnych technológií.

Ak by sa niekto prebudil z dlhej kómy a mohol sa zorientovať v čase a priestore len podľa navigačných systémov áut vystavených na autosalóne v Ženeve, myslel by si, že sa píše rok 2036 a že výstava prebieha v britskom Buckinghame. Nie je to žart. Upozornil na to americký server Jalopnik. Absolútna väčšina navigačných systémov áut s aktivovaným infotainmentom ukazovala skutočne tento dátum aj polohu. Ako je to možné? Zasiahla vyššia moc alebo sa stalo dejisko švajčiarskej výstavy automobilov červou dierou? Zdanlivo nadprirodzená záhada má však svoje vysvetlenie.

Pomôckou na riešenie je práve adresa, ktorú navigácie zobrazovali. V tomto meste sídli spoločnosť RaceLogic, ktorá vyrába zariadenie LabSat, modifikujúce GPS signál vysielaný družicami. Používa sa na testy navigácií. Takže zdanlivo vylúčená sa nezdala možnosť, že sa táto spoločnosť snažila v halách Palexpa pritiahnuť pozornosť takýmto extravagantným kúskom. Lenže tak to nebolo. Šéf spoločnosti Julian Thomas pre Jalopnik povedal, že takéto konanie by bolo absolútne protizákonné a že by išlo o veľmi bezohľadné správanie.

Potvrdil však, že v hre je s najväčšou pravdepodobnosťou práve ich zariadenie, pretože túto polohu a čas má predvolenú už z výroby. Zároveň však dodal, že LabSat má dosah maximálne 10 až 20 metrov a že na to, aby pokryl modifikovaným signálom GPS celú výstavu, tak ako sa to stalo, musel byť použitý zosilňovač a väčšia anténa. Nevedel však vysvetliť, kto a prečo by to robil. Automobilkám sa to, pochopiteľne, nepáčilo. Šéfovi bezpečnosti ženevského autosalónu Philipovi Echivardovi sa sťažovali Audi, Peugeot, Renault, Rolls-Royce, VW, Mercedes-Benz a ďalší.

Je to pochopiteľné. Zmanipulované údaje v navigácii vytvárali dojem, že zariadenie je nespoľahlivé. Aj keď sa prítomní zamestnanci automobiliek snažili systém resetovať a nastaviť ručne správnu adresu a čas, údaje sa opäť prepísali na nesprávne. Zdroj signálu odhaliť podľa Echivarda nešlo, pretože vysielanie nebolo trvalé. Zdanlivo nevinný žart neznámych hackerov však predsa len poukázal na jednu závažnú vec. A to na ľahkú zraniteľnosť súčasných navigácií.

Dnes to možno nie je až taký problém, ale čo v čase, keď budú autá využívať autonómne riadiace systémy a riadenie prevezme do rúk autopilot? Čo by sa stalo, keby došlo k modifikácii signálu GPS, od ktorého sú závislé, v celých oblastiach? Podľa serveru Jalopnik by to mohlo viesť k fatálnym následkom. Najmä ak sa v Ženeve ukázalo, že takýto elektronický útok nevie vlastne nik zastaviť. Pritom zariadenie na zosilnenie modifikovaných údajov nemusí byť drahé. Digitalizácia teda so sebou prináša nielen výhody, ale aj nové riziká.

The multi-constellation, stand alone, battery powered GPS/Glonass/Beidou simulator is the most affordable on the market today, and allows for a level of convenience that is unsurpassed thanks to its low price and portability.

The most affordable, portable, and versatile multi-constellation Global Navigation Satellite Simulator on the market.

Labsat3-GPS-Simulator - GPS simulácia

If you are selling, testing or developing products incorporating satellite navigation chipsets, then you'll find LabSat 3 makes your job easier, quicker and more cost effective.

LabSat 3 records and replays real world data, allowing realistic and repeatable testing to be carried out under controlled conditions. Signal artefacts including multipath, ionospheric effects and signal dropouts are reproduced and there are no limits to the number of satellites used in the test.

Conventional testing usually requires driving the same route multiple times, where conditions vary and satellite constellations change between tests. This can make it very challenging to reproduce and find software errors or reception issues with the device under test. Using LabSat 3 saves many hours of work, allowing you to quickly pinpoint errors and verify 'corner cases' without leaving the test bench.

A very useful feature is the ability to record and replay additional streams of data using the high speed digital port(s) on LabSat3. In this way, CAN bus data, RS232 signals or digital event triggers can be fully synchronised during playback, bringing a whole new level of realism to your bench simulations.

LabSat 3 receives the signal from a standard satellite antenna, but instead of processing each of the received signals to calculate a position fix, LabSat 3 digitises and stores the original satellite signals at a very high bandwidth onto a removable SD card or USB disk.

The RF output of the LabSat 3 is then connected to the antenna input of the device under test and the recorded data is replayed back as an RF signal. The device under test will then start to track the satellites as though it was travelling along the same path taken by the LabSat 3 during the original recording.

One touch record/replay makes LabSat 3 extremely simple to operate. With its rugged construction, built in battery and clear display, it is very easy to use the LabSat 3 in the same environment as your product will experience in everyday use, with little or no training.

A free library of pre-recorded and simulated files from around the world is included to get you up and running as quickly as possible.

Each LabSat channel can be tuned to one of three user selectable frequencies:

1575.420 MHz - GPS+Galileo+SBAS+QZSS

1602.000 MHz - Glonass

1561.098 MHz - Beidou

You can log a variety of other information such as CAN, serial or digital data alongside the satellite signals. When the file is replayed, the embedded data is reproduced at the same time, synchronized to within 60nS. You can also embed a 1PPS signal using the internal GPS receiver.

If you want to create your own custom test scenario using artificial signals, SatGen software allows you to quickly draw a route using Google maps, and then automatically creates an RF file which can then be transferred to an SD card and replayed on a LabSat 3.

Multiple satellites and multiple constellations can be simulated, and the user can also have precise control over velocity, heading and height profiles.

Dual Channel

Constellation: 2 of GPS/Galileo/SBAS/QZSS, GLONASS, or Beidou

Output Signal Level: Adjustable -83dBm to -107dBm

RF Channels: 2

RF Channel Centre Frequency: 1561.098/ 1575.4/1602.00 MHZ

Number of Satellites Observed: All in view

Sampling Frequency: 16.368MHz

Bandwidth: 9.66 MHz

Quantisation: 2x channels at 1-bit or 1x channel at 2-bit

Data Format: I & Q

Additional logging: 2 channels of CAN, RS232 or Digital

Removable Battery Pack: Both versions

Media Storage Included: 32Gb SD card & 500Gb USB HDD

Active Antenna Voltage Supply: 2.85 v

Reference Oscillator: 16.368MHz Temperature controlled +/- 2.5 ppm or OCXO option

Operating voltage: 8v to 30VDC

Size: 167mm x 128mm x 43mm

Weight: 960g with Battery (910g without Battery)

LabSat3 Single Channel

Constellation: 1 of GPS/Galileo/SBAS/QZSS, GLONASS, or Beidou

Output Signal Level: Adjustable -83dBm to -115dBm

RF Channels: 1 

RF Channel Centre Frequency: 1561.098/ 1575.4/1602.00 MHZ

Number of Satellites Observed: All in view

Sampling Frequency: 16.368MHz

Bandwidth: 9.66 MHz

Quantisation: 1 or 2-bit

Data Format: I & Q

Additional logging: No

Removable Battery Pack: Record & Replay version only

Media Storage Included: 32Gb SD card & 500Gb USB HDD

Active Antenna Voltage Supply: 2.85 v

Reference Oscillator: 16.368MHz Temperature controlled +/- 2.5 ppm or OCXO option

Operating voltage: 8v to 30VDC

Size: 167mm x 128mm x 43mm

Weight: 960g with Battery (910g without Battery)

simulator-GPS

Recenzie

Žiadne recenzie

Napísať recenziu

Simulátor GPS GPS/Galileo/SBAS/QZSS, GLONASS, or Beidou

K dispozícii pre GPS L1, GLONASS L1, Galileo E1, Beidou B1, QZSS a SBAS , Malé, robustné, eloxovaný hliník konštrukcia plne samostatná  Kompaktný, ľahký a prenosný Jednoduché použitie jedného záznamu dotykové , Jednotlivé alebo duálnou kanály 

Napísať recenziu