Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
search
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,
  • Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru,

Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru od hlodavcou


Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru od baktérii, plesní, zápachu a samozrejme hlodavcov a kún, vrátane ich odplašenia. 
Dvojitá keramická doska Integrovaný sterilizátor Vzduchový ozonizátor čistič. Vhodný na úplnú dezinfekciu prostredia. 

237 položiek
 

Bezpečný nákup

 

Rýchle doručenie

 

Bezproblémové vrátenie tovaru

88,00 €
99,00 €
Zľava 11,00 €
S DPH
množ.

Ozón - Generátor ozónu 10G-047 pre čistenie priestoru, plesní, zápachu a samozrejme hlodavcov a kún, vrátane ich odplašenia. 

Dvojitá keramická doska Integrovaný sterilizátor Vzduchový ozonizátor čistič. Vhodný na úplnú dezinfekciu prostredia. 

Profesionálny generátor ozónu modul pre rýchlejšie odstraňovanie patogénov a pachov pomocou „aktívneho kyslíka“ (O3), ktorý vytvára ozón v úrovni výkonu až 10g/hod.  

Generátor ozónu je určený pre ošetrenie väčších priestorov cca 50m/2. 

Generátorom ozónu prechádza kyslík (O2), ktorý sa pomocou „tichých“ korona výbojov z časti premieňa na nestabilný ozón (O3). Ozón likviduje všetky patogény, zápachy a hmyz (roztoče, mole, a pod.), ktoré sa v danej miestnosti nachádzajú.

OZÓN = NAJÚČINNEJŠIA DEZINFEKCIA A DEZODORÁCIA

Ozón je bezfarebný plyn, ťažší než vzduch. Je tvorený tromi atómami kyslíka (chemická značka - O3). Hovorí sa mu tiež „aktívny kyslík“. Molekula ozónu je veľmi nestabilná a po krátkej dobe sa rozpadá opäť na kyslík (O2). Ozón je preto neskladovateľný. Polčas rozpadu ozónu je závislý od tlaku a teploty prostredia. 

Ľudský čuch rozpozná typickú sviežu vôňu ozónu už pri veľmi nízkej koncentrácii. Slovo ozón znamená v gréčtine „voňať“. Bežne túto vôňu môžeme cítiť po búrke, pri zváraní elektrickým oblúkom, či pri kopírovacom stroji. 

INFORMÁCIE O GENERÁTORE 
Technické údaje
Výstup ozónu pre jeden modul: 10000 mg / h O3/hod (= 10g/hod)
Priechod vzduchu: 0 m3/min
Výstupný vysoký tlak: 5,5 ± 0,5KV
Možnosť dokúpenia časovača od 20-120 minút
Hlučnosť: 10 dB
Spotreba elektrickej energie: 200 W (= cca 0,04€/hod)
Vstupné napätie: 230V
Spotreba prúdu: menej ako 750 Ma
Ochrana IP00, Pri prevádzke zariadenia je nutné dodržať
„Ochrana umiestnením mimo dosahu“ (ochrana polohou)
Vzdialenosti pre pracovníkov oboznámených( §3 ) a laikov : A = 5m   B=3m   C = 0,75m
Doporučený objem pre ošetrenie: 250 - 500 m3
Materiál: Metal + Plastic

 UPOZORNENIE: Jedná sa o samostatný modul bez púzdra - krytu proti nepovolenej manipulácii dotykom pri zapnutí - ochrana IP00. Pre väčšiu účinnosť je vhodné zariadenie priskrutkovať na stenu do výšky 2m od podlahy, aby ste zabránili aj náhodnému dotyku. 

Zabezpečíte tým bezpečnosť proti dotyku úrazu elektrickým prúdom. To znamená že zariadenie je vhodné umiestniť mimo náhodný dotyk osôb - proti náhodnému dotyku pri zapnutí. A následne pripojte prívodný 230V kábel s vypínačom.  

Alebo zariadenie umiestnite do plastovej krabice s otvormi a osaďte ho ventilátorom pre vyššiu účinnosť prietoku vzduchu.  Ak je zariadenie mimo ochrannej krabice, nie je nutné vzduch víriť okolo zariadenia, prečistí sa samovoľným prúdením, ale aktívny prúd vzduchu samozrejme účinnosť navyšuje ale len v časovej zóne.  

Modul pripojte do elektrickej siete cez vystupujúcu dvojlinku zo zariadenia (červená a sivá farba) na ktorú musíte priskrutkovať zástrčku na 230V ( nerozhoduje farba pri pripojení fáza, nulak ).  Poprípade namontujte aj sieťový vypínač, lebo zariadenie pri pripojení na 230V sa zapne automaticky. Preto montáž elektrickej kabeláže by mala realizovať min. osoba poučená s elektrotechniky. Ak montáž nezvládnete, požiadajte nás, alebo si objednajte kompletný výrobok s elektrickým prívodným káblom. Modul môžete umiestniť do prieduchu napr. nad dvere, aby ionizované plochy ovieval vzduch, docielite desať násobnú účinnosť čistenia. Ale taktiež je vhodné samotný modul umiestniť do nekovovej, t.j. izolovanej plastovej krabice, aby ste docielili nepovolenej manipulácii – dotknutiu sa ionizovanej plochy rukou.  Pre čistenie miestnosti do 50m/2 postačuje 15 minút prevádzky zariadenia.   

Aplikácia:

Pre domácnosti, autá, dielne, kôlne, kúpeľne, konferenčné miestnosti, sterilizáciu verejných miest, zdravotnícke zariadenia, čistenie vzduchu

Vlastnosti:

Ozón dezinfekcia sterilizačný stroj pre tovary používajúce princíp bleskového vypúšťania princípu ozónu do ovzdušia ako suroviny, plazivé vyprázdňovanie technológie trhajú uvoľňovanie vysokých koncentrácií ozónu, ozón je jedným z najsilnejších známych okysličovadla, v určitých koncentráciách, môže rýchlo zabiť vodu a vzduchu v rôznych škodlivých baktérií. Je rozpoznaná ako široké spektrum silného baktericídneho dezinfekčného prostriedku na svete.

Oblasti využiteľnosti generátoru ozónu 

väčšie miestnosti, jedálne, kuchyne, haly, domy (aplikácia 60-120 minút)
odstraňovanie zápachu a ošetrenie vzduchu po požiaroch a povodniach v domoch
odstraňovanie patogénov, hmyzu a hlodavcov v starých domoch
odstraňovanie zápachu a ošetrenie stajní zvierat od patogénov
odstraňovanie zápachu a ošetrenie priestorov pre spracovanie potravín (mäsa, mlieka, ovocia, zeleniny a pod.)
odstraňovanie zápachu v reštauráciách, baroch a kaviarňach (cigaretový dym)

Výhody kúpy generátoru ozónu

jednorazová investícia
kompaktnosť a mobilita generátoru ozónu (malé rozmery, nízka váha)
bez údržbová prevádzka (žiadne náplne ani ďalšia chémia)
nezanecháva po sebe žiadne odpadné látky
nízka spotreba el. energie a tichý chod
vysoký priechod vzduchu = vysoká produkcia ozónu
nízka cena a záruka 3 roky

Životnosť generátoru ozónu 

Vo vnútri generátoru ozónu je špeciálna keramická doska so životnosťou 5000 - 7000 hodín prevádzky, čo je dostatočne dlhá doba, aby došlo k jej „vybitiu“. Pokiaľ napriek tomu doska počtom využitých hodín znížila svoj výkon, máme náhradné v cene do 40€.

Náš generátor ozónu neobsahuje žiadnu UV lampu, ktorá významne znižuje životnosť prístrojov.

Skrátený postup použitia 

Generátor ozónu umiestnite do priestoru, ktorý chcete ošetriť mimo dosahu dotyku k samotnému zariadeniu – keramickej dosky. A zapojte ho do zásuvky pre 230V.

Dôkladne uzavrite všetky okná a dvere.

Je vhodné zapojiť zariadenie cez časovač kde nastavte požadovaný čas pre ošetrenie, generátor ozónu začne vytvárať ozón.

Opustite priestor!

Po vypršaní času pre ošetrenie počkajte ešte aspoň 40 minút, než sa budete môcť do miestnosti vrátiť. Samozrejme krátkodobý pobyt pre vypnutie nie je problém. 

Vyvetrajte miestnosť.

V prípade, že zápach pretrváva, proces zopakujte.

Dôležité upozornenia

Generátor ozónu nesmie byť používaný v prítomnosti ľudí, zvierat a rastlín!

Generátor ozónu nenahradzuje umývanie, vysávanie, pranie či tepovanie (teda žiadne mechanické čistenie). Preto aby ozón správne pôsobil, je potrebné pred jeho použitím očistiť mechanicky všetky nečistoty na ošetrovaných plochách.

Generátor ozónu je určený výhradne na ošetrenie vzduchu, nie vody.

Nikdy nepoužívajte generátor ozónu v nadmerne vlhkom interiéri (napr. čistenie poťahov áut mokrou cestou). Najskôr nechajte interiér poriadne preschnúť. Nadmerná vzdušná vlhkosť by mohla byť zdrojom korózie výbojovej dosky generátoru ozónu, došlo by k skráteniu životnosti generátoru a k možnej tvorbe oxidu dusíka a kyseliny dusičnej!

Germicídny žiarič má prakticky tú istú účinnosť, len pracuje na staršej UV technológii

Germicídny žiarič je určený na likvidovanie mikróbov, baktérií a vírusov vo vzduchu, alebo na rôznych povrchoch (koberce, stoly, vyšetrovacie kreslá, vyšetrovacie pomôcky), teda všade kde je potrebná rýchla a efektívna dezinfekcia vzduchu, ale aj v prostredí, kde sa pracuje s biologickými materiálmi (farmácia, laboratóriá, veterinárne zariadenia, chemický, potravinársky priemysel). 
Rozlišujeme dva typy germicídnych žiaričov a to uzavretý (ide o nepriame ožarovanie) alebo otvorený (priame ožarovanie). Keď hovoríme o uzavretom type žiariča znamená to, že slúži na nepriame ožarovanie miestnosti, ktorý je možné využívať v prítomnosti ľudí. Pri tomto type žiariča sa nepoužívajú žiadne chemikálie. Ide o neustále čistenie vzduchu lebo žiarič má zdroj UV žiarenia skrytý v tuneli, cez ktorý prúdi vzduch. 
Znečistený vzduch vstupuje do prístroja v dolnej časti a vystupuje z vrchnej časti vďaka čomu je zabezpečená neustála cirkulácia ovzdušia v miestnosti. Vzduch sa dôsledkom cirkulácie v miestnosti premiestni každých 6 hodín. 
Druhým typom žiariča je otvorený germicídny žiarič to znamená, že sa dezinfekcia miestnosti vykonáva bez prítomnosti osôb a to z toho dôvodu, že priame žiarenie má negatívny vplyv na ľudský organizmus. Najlepšie je sterilizáciu priestoru realizovať vo večerňajších hodinách a to nasmerovaním svietidla priamo na miesto alebo určitý predmet. Odporúčaná vzdialenosť je do 1 metra pretože vtedy dochádza k 100% - tnému účinku pôsobenia UV žiarenia. Žiarenie ničí mikroorganizmy aj ich zárodky súčasne, teda vo vzduchu aj na povrchu zároveň. Ak majú byť mikróby odstránené, tak je potrebné vystaviť ich UV žiareniu na určitý čas. Doba a intenzita žiarenia závisí od toho akú veľkú plochu chceme vydezinfikovať a tým si vytvoriť čistejšie a zdravšie životné prostredie. S popisov jasne vyplýva, že ozónový genérátor má vätššiu účinnosť ako  Germicídny žiarič. 


Potrebujte kompletné zariadenie ? 
BLACK 3000 Generátor ozónu
GREY 30000 Priemyselný Generátor Ozónu
WHITE 10000 Generátor Ozónu

Zdravie neohrozujúca dezinfekcia vzduchu s generátorom BLACK 3000

Dezinfekcia ozónom je úplne bezpečná, pretože neobsahuje žiadne človeku nebezpečné chemikálie a nemá negatívny vplyv na životné prostredie. Po jeho aplikácii nezostanú vo vzduchu žiadne zdraviu škodlivé substancie a zápachy, keďže sa ozón čoskoro premení na kyslík. S generátorom BLACK 3000 môžete opäť dýchať čistejší a zdravší vzduch.

047
237 Položky

Tabuľka dát

Umiestnenie
Vnútorné
Napájanie
Z elektrickej siete 230V

Špecifické referencie

Recenzia

Súvisiace produkty

4 iný produkt