Ako si vyrobiť ochranné rúško - látka s mikro vláknami zo striebra
search
  • Ako si vyrobiť ochranné rúško - látka s mikro vláknami zo striebra
  • Ako si vyrobiť ochranné rúško - látka s mikro vláknami zo striebra
  • Ako si vyrobiť ochranné rúško - látka s mikro vláknami zo striebra
  • Ako si vyrobiť ochranné rúško - látka s mikro vláknami zo striebra

Ako si vyrobiť ochranné rúško - látka s mikro vláknami zo striebra


Aký typ respirátora je správny pri ochrane proti vírusom?  Ochranná trieda FFP2 a FFP3 (N95)
OCHRANNÉ ÚSTNE RÚŠKO NA TVÁR - vlatná profi výroba - striebro – ničiteľ baktérií

47 položiek
 

Bezpečný nákup

 

Rýchle doručenie

 

Bezproblémové vrátenie tovaru

121,00 €
132,00 €
Zľava 11,00 €
S DPH
množ.

Ponúkame látku s veľkým obsahom strieborných vlákien pre výrobu ochranného rúška. Cena látky s obsahom striebra je predávaná po 1m

Striebro je v dnešnej dobe veľmi preferovaným prostriedkom dezinfekcie. Jeho anti-bakteriálne účinky poznali už starí Gréci a Rimania.  Používali strieborné nádoby, v ktorých uchovávali vodu a iné tekutiny, aby dlhšie vydržali čerstvé. Podľa Herodotových spisov bolo striebro používané dávno pred našim letopočtom.  Rimania uchovávali víno v strieborných urnách, aby zabránili jeho znehodnoteniu.

Pri vonkajšej aplikácii koloidného striebra boli pozorované minimum vedľajších účinkov.  Aj napriek tomu treba dávať pozor, hlavne u osôb s predispozíciou k rôznym alergiám.  Preto je dobré prvú aplikáciu vyskúšať na menšom kúsku pokožky a počkať asi hodinu, či sa neprejaví nejaká alergická reakcia.

Aký typ respirátora je správny pri ochrane proti vírusom?  - Ochranné rúško s aktívnym striebrom

Ochranná trieda FFP2 a FFP3 (N95)

V médiách neustále rezonujú správy o tom, ako sa chrániť pred koronavírusom. K téme vírusových ochorení sa už vyjadrila aj svetová zdravotnícka organizácia WHO. Organizácia odporúča dodržiavať hygienu, zakrývať si ústa a nos pri kýchaní a kašlaní a vyhnúť sa kontaktu s osobami, ktoré prejavujú známky respiračných ochorení. V súvislosti s vírusmi sa tiež odporúča venovať zvýšenú pozornosť dostatočnej tepelnej úprave mäsa a vajíčok.

Do dnešnej doby nevydala organizácia pre širokú verejnosť žiaden pokyn na nosenie ochranných pomôcok (celotvárové masky, polomasky, respirátory...). Uverejnila iba usmernenie určené pre zdravotníckých pracovníkov, medikov a osoby, ktoré  prichádzajúdo styku s nakazenými pacientmi. Tu WHO odporúča použitie ochranných okuliarov, ochranného štítu, ochranného odevu a jednorázových rukavíc s odolnosťou voči tekutinám. Na ochranu dýchania sú v takýchto prípadoch určené respirátory a ochranné pomôcky s typom filtra aspoň FFP2 (trieda ochrany filtrom P2) alebo FFP3 / N95 (trieda ochrany filtrom P3). Čínska norma N95 je ekvivalentom európskej normy FFP3, ide teda o rovnakú triedu ochrany.

Čo nás ochráni pred vírusmi - rúško, maska alebo respirátor?
Pohľad na TV správy a fotky z čínskych miest a letísk po celom svete s ľuďmi vybavenými rúškami na tvári vyvoláva u mnohých pocit, že ide o správnu ochranu pred koronavírusom. Avšak nie je to tak. Prečo?

Rúško – chráni okolie pred vírusom
Ak ste chorí a nechcete nakaziť svoje deti, ženu, priateľov, dáte si rúško. Rúško zadržiava Vami vykašlané alebo kýchnuté infekčné „mikrokvapôčky“, aby sa neprenášali ďalej. Takže chráni okolie pred chorým človekom. Avšak naopak to neplatí, vírus sa k chorému bez väčších problémov dostane. Rúško na tvári navyše netesní (vzduch z okolia sa ľahko dostane do Vašich dýchacích ciest) a preto je v prípade koronavírusu nevhodné a ani nad ním nepremýšľajte.

Respirátor – chráni zdravého človeka proti vírusom (aj škodlivinami) z okolia
Respirátor funguje opačne ako rúško. Po jeho nasadení filtruje vzduch, ktorý vdychujete a zachytáva škodlivé látky (prach, dym, kvapalná hmla (tzv. aerosól)), aby sa nedostali do Vášho dýchacieho systému. A presne to je pri výskyte koronavírusu potrebné. Respirátory nájdete v troch ochranných triedach (FFP1, FFP2, FFP3), ale pre ochranu proti vírusom (aj koronavírusu) si pýtajte iba triedu FFP2 alebo FFP3.

Ako si vyrobiť ochranné rúško (strih)

Pripravli sme pre vás návod, ako si ušite vlastné textilné ochranné rúško, ktoré vo vysokej miere chráni nielen vás ale aj vaše okolie a výrazne znižuje šírenie vírusov, prachu a baktérií. Ochranné rúško odporúčame šiť zo 100% bavlny a látky s obsahom striebra, aby ste ho mohli aj prať. Veľkou výhodou bavlnených rúšok je práve možnosť prania a opakovaného použitia.

Majte na pamäti, že rúška nemajú 100% odolnosť voči vírusu a ak máte možnosť nosiť certifikované rúško alebo respírator, uprednostnite to.

Ako si ušiť ochranné rúško

Čo budete potrebovať:
bavlnenú látku si môžete vybrať
latku s obsahom striebra
Gumu na prichytenie okolo uší
netkanú textíliu
Ručné ihly
Kúpiť Niť
Drôt na vystuženie nosovej časti

Ponúkame látku s veľkým obsahom strieborných vlákien pre výrobu ochranného rúška. Cena látky s obsahom striebra je predávaná po 1m

Látka je až tak kvalitná že sa využíva na zatlmenie GSM signálu.
- Odstraňuje 40-60 dB signálu medzi 500-2500 MHz
- Zvyšujúca sa vrstva zvyšuje útlm
- Ľahký a umývateľný
- Môže byť vyrobený na odevy alebo na podšívku
- Čierny alebo béžový štandard. Dostupné vlastné farby pre objednávky veľkého množstva

Technológia RF Blocking od CellAntenna redukuje alebo eliminuje úrovne signálu v nej uzavreté. Tkanina pozostáva z nanoúrovňových fragmentov medi zabudovaných do polyesterového vlákna. Nie je to väzba z kovových vlákien. CellAntenna dokáže vyrobiť materiál RF Blocking do ľubovoľného tvaru alebo veľkosti vrátane odevov, vložiek vozidiel, závesov a dokonca aj stanov. 

Ako si ušiť jednovrstvové rúško

Najjednoduchšie na výrobu je jednovrstvové rúško. Lícna strana smeruje von, a ústa sa dotýkajú robovej strany. Ušité ho máte za pár minút.

Ochranné rúško s aktívnym striebrom

2020
47 Položky

Špecifické referencie

Recenzia

12 iný produkt